Суд Євросоюзу зняв санкції з Януковича і його найближчого оточення

Віктор Янукович

Суд ЄС прийняв рішення, згідно з яким із президента-утікача Віктора Януковича та ще з 6 наближених до нього осіб зняли санкції. Щоправда, це рішення стосується не всіх обмежень. Об этом сообщает ukrcur.in.ua со ссылкой на СМИ.

Йдеться про санкції, продовження яких здійснювалось Радою ЄС протягом 2016 – 2018 років. Відповідне рішення було прийнято Судом ЄС за результатами розгляду скарг колишніх чиновників, серед яких Віктор Янукович, його син Олександр, колишній міністр доходів і зборів Олександр Клименко, екс-прем’єр-міністр Сергій Арбузов, колишній генеральний прокурор Віктор Пшонка та його син Артем Пшонка і екс-глава адміністрації президента Андрій Клюєв. Про це інформує "Інтерфакс".

Цікаво: Клюєв свідчив у Росії про Євромайдан і супроводжував Януковича під час втечі до Криму

Рада Європейського Союзу ухвалила блокування коштів цих осіб, бо їх звинувачують у незаконному використанні бюджетних коштів.

Хто всі ці люди?

Олександр Янукович – старший син президента-утікача, відомий також під прізвиськом "Саша Стоматолог". За правління батька, мав вплив на ринку нафтопродуктів, у будівництві, шляхобудуванні (Донецький облавтодор), нерухомості, земельному бізнесі, елітному суднобудуванні, банківській справі, зерноторгівлі.

Олександр Клименко – екс-міністр доходів і зборів України, представник олігархічного клану, відомого як "Сім’я Януковича".

Сергій Арбузов – після відставки Азарова місяць виконував обов’язки прем’єра, до цього був першим віце-прем’єр-міністром України.

Віктор Пшонка – колишній генеральний прокурор України часів Януковича, після Євромайдану зник з України і переховується від слідства.

Артем Пшонка – син Віктора Пшонки, був нардепом від "Партії регіонів", у розшуку з 2015 року.

Андрій Клюєв – місяць після Сергія Льовочкіна займав посаду глави Адміністрації президента у 2014 році. За інформацією ЗМІ, саме на ньому лежить відповідальність щодо розгону студентів 30 листопада 2013 року на Майдані.

До речі! 2 липня ЦВК зареєструвала Андрія Клюєва кандидатом у народні депутати, попри те, що політик останніх 5 років не з’являвся в Україні, як того вимагає закон про вибори. Адвокат Клюєва зміг довести в суді, що політик проживав весь цей час не десь у Росії, а в окупованому Донецьку, що є територією України. Проте вже 3 липня його реєстрацію скасували, у СБУ надали зворотну інформацію щодо одіозного політика.

Речниця Генпрокурора Лариса Сарган раніше інформувала щодо можливого зняття санкцій з Януковича і його оточення.

Рішення Суду ЄС жодним чином не вплинуть на хід розслідувань щодо згаданих осіб, які здійснюються правоохоронними органами України,
– наголосила вона.

Окрім того, чинні санкції ЄС щодо 12 колишніх українських високопосадовців (серед них є вказані особи) та їхнього найближчого оточення були продовжені у березні 2019 року. Вони залишатимуться чинними, попри ймовірне позитивне рішення суду ЄС щодо Януковича і компанії.


Джерело статті: “http://24tv.ua/sud_yevrosoyuzu_znyav_sanktsiyi_z_yanukovicha_i_yogo_nayblizhchogo_otochennya_n1178114”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя